خانه سئو مرغ مگس خوار گوگل چیست و چه کاری انجام میدهد ؟

مرغ مگس خوار گوگل چیست و چه کاری انجام میدهد ؟

0
الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست ؟

بر خلاف گوگل پنگوئن و پاندا این الگوریتم برای بهتر شدن نتایج جستجو استفاده شده است و جریمه ای در بر ندارد . با استفاده از این الگوریتم گوگل به فهم بهتری از جملات جستجو شده در گوگل و نتایج نشان داده شده به جهت نشان دادن مرتبط ترین صفحه را دارد .

مرغ مگس خوار بر خلاف الگوریتم های پاندا و پنگوئن جریمه و تاثیر منفی برای سایت ندارد حتی بر عکس باعث بهتر شدن اطلاعات و دانش گوگل خواهد شد . به نظر بسیاری از افراد مرغ مگس خوار گوگل در نتایج محلی تاثیر بسیار زیادی دارد .

نمودار دانش و جستجوی معنا شناختی چیست ؟

قبل از اینکه بتوان کاملا فهمید که چه چیزی در پشت مرغ مگس خوار است باید اول با ویژگی های گوگل مثل نمودار دانش و جستجوی معنا شناختی

آشنا بشوید .

یک سال قبل از اینکه گوگل مرغ مگس خوار را معرفی کند نمودار دانش را برای تهیه نتایجی سریع ، جواب سریع کاربران ، مکان ها و دیگر موارد طراحی کرد .

به عکس زیر دقت کنید . به جز نتایج همیشگی گوگل ، مرغ مگس خوار ۲ عدد جعبه اضافی نشان داده میدهد که یکی حاوی مکان های پرکاربرد و دیگری اطلاعات کافی درباره موضوع جستجو میباشد .

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

 

گوگل چگونه میفهمد که این جواب ها و جعبه ها نیاز کاربر را برآورده میکند ؟

این جایی است که جستجوی معنایی وارد عمل میشود .

جستجوی معنایی یعنی معنای تک تک کلمات کلیدی جستجو شده را در نظر میگیرد حتی زمانی که کاربر قصد بیان صریح خود را دارد . مثلا وقتی شما درباره کیکی شکلاتی در گوگل جستجو میکنید مواردی که بیشتر کاربران دنبال آن هستند را نشان میدهد مثلا برای این مورد :  توضیحات اولیه و ارزش غذایی را نشان داده است .

تسلط بسیار بالای گوگل در جستجو معنایی آن را قادر میسازد که کلمات را درک کنند و به روابط و موجودیت آنها به صورت کامل پی ببرد . تمرکز مرغ مگس خوار بر نشان دادن نتایج متکی بر هوش تکنولوژی گوگل است که توانایی تجزیه و تحلیل را دارد .

مقداری گیج شده اید درست است ؟ جستجوی معنایی یک موضوع پیچیده است برای درک بهتر آن یک مثال دیگر نیز میزنیم .

مثال : وقتیکه شما بهترین مکان ایتالیایی را جستجو میکنید گوگل از مکان رستوران و از ایتالیایی غذایی ایتالیایی را درک میکند و در نتیجه به شما رستوران های ایتالیایی را نشان خواهد داد .

نشانه های مرغ مگس خوار

یکی از کارهای اصلی این الگوریتم تبدیل جستجوی معنایی از تئوری به واقعیت است .

مثال : برای نتایج جستجوی غذای چینی برای کاربران تعدادی از رستوران های نزدیک محل زندگی کاربر را نشان میدهد به جای اینکه مکان هایی در چین یا دیگر موارد مشابه را نشان دهد .

مرغ مگس خوار و جستجوی صوتی

گوگل با استفاده از این الگوریتم و تکنولوژی خود می خواهد درک بهتری از زبان محاوره ای نیز داشته باشد تا بتواند بهترین نتیجه را در این نوع جستجوها مانند جستجوی صوتی به کاربران عرضه کند .

مرغ مگس خوار و جستجوی محلی

بسیاری از سایت ها برای گرفتن ورودی بیشتر پاسخ های جعلی نسبت به نیاز کاربران میدهند تا در جعبه پاسخ های گوگل قرار گیرند اما گوگل این مشکل را برطرف کرده است و این سایت های جعلی را از نتایج جعبه ای حذف میکند .

مرغ مگس خوار ممکن است اثرات زیر را روی نتایج محلی بگذارد :

  • محلی سازی بیشتر نتایج معمولی جستجو
  • استفاده بیشتر از سایت های دایرکتوری در نتایج

چگونه بفهمیم که مرغ مگس خوار ما را هدف گرفته است ؟

ممکن است که بسیاری از صاحبان کسب و کار محلی مشکلات موقتی با جعبه های نشان داده شده توسط گوگل داشته باشند اما بعید است که این کسب و کارها با این الگوریتم گوگل تاثیر منفی گرفته باشند .

اگر کاهش ترافیک سایت را تجربه کرده اید بهتر است به الگوریتم های دیگر گوگل مانند پاندا و پنگوئن شک کنید زیرا آنها الگوریتم هایی هستند که سایت ها را جریمه میکنند .

ریکاوری از مرغ مگس خوار وجود ندارد زیرا این الگوریتم فقط یک فرصت است

مرغ مگس خوار باعث درک بهتر از تمامی سایت ها توسط گوگل میشود که با استفاده از آن نتایج بهتر و مرتبط تری را برای کاربران به نمایش میگذارد . سایت هایی که به وضوح به سوالات کاربران در محتوای خود جواب میدهند توسط گوگل به عنوان منبع با ارزش شناسایی و در جعبه ای خاص در نتایج گوگل نمایش داده خواهند شد . اگر محتوای شما با جستجوی کاربران همخوانی داشته باشد هم به صورت طبیعی ، هم به صورت محلی و هم به صورت نشان دادن آن در جعبه رنک خواهید گرفت .

به همین دلیل تحقیقات کلمات کلیدی یکی از مهمترین اقدامات لازم برای سایت میباشد که اصولا کمتر مورد توجه قرار میگیرد .

مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ۵ برابر کردن نرخ کلیک سایت !! CTR

آیا به رنک بالا و ترافیک بیشتر نیاز داری ؟ حتما این مقاله به شما کمک میکند !! بالا بردن نر…