خانه سئو گوگل پنگوئن چیست و چه کاری انجام میدهد ؟

گوگل پنگوئن چیست و چه کاری انجام میدهد ؟

0
الگوریتم گوگل پنگوئن چیست

گوگل پنگوئن چیست ؟

این الگوریتم برای جایزه دادن به سایت هایی با کیفیت بالا و جریمه سایت های بی کیفیت با استفاده از لینک ها و تکرار بیش از حد کلمات کلیدی میکند . این الگوریتم به طور منظم به روزرسانی میشود و تغییر میکند .

چه چیزهایی باعث جریمه شدن توسط گوگل پنگوئن میشود ؟

۱ – مشکلات بک لینک و لینک

لینک هایی که به طور طبیعی بوجود آمده باشند مشکلی با الگوریتم پنگوئن گوگل ندارند اما لینک سازی به روش های غیر مجار شما را دچار جریمه خواهد کرد . خرید لینک و گذاشتن نظر اسپم در سایت های دیگر باعث جریمه شما خواهد شد .

مثال : شما یک شرکت ” طراحی سایت ” هستید و در اینترنت در هر مقاله ای که میشود نظر داد خود را با  انکر تکست ” بهترین طراحی سایت ” لینک و خود را مطرح میکنید ، که تعداد زیاد آنها گویای اسپم بودن آن میباشد . یا اینکه هزینه ای پرداخت میکنید تا مقاله ای از سمت سایت دیگری با عنوان ” بهترین طراحی سایت ” برای شما قرار دهد . یا در نظرات یک مقاله ای که درباره ” تن ماهی ” است کامنت میگذارید و خود را لینک میکنید . همگی موارد گفته شده اقداماتی اسپم مانند میباشد که توسط گوگل پنگوئن شناسایی و جریمه میشود .

کمی فکرکنید و ببینید کسی به صورت طبیعی خود را در نظرات دیگر سایت ها به عنوان ” بهترین طراحی سایت ” معرفی و لینک میکند . گوگل همه چیز را میفهمد ، آن را خر فرض نکنید .

۲ – استفاده زیاد از کلمات کلیدی

تولید صفحه ای با تعداد زیادی کلمات کلیدی و تکرار بیش از حد آن که برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو بوجود آمده باشد توسط گوگل پنگوئن جریمه خواهد شد .

مثال : به این متن دقت کنید ، ” سئو کردن یک سایت به عوامل زیادی بستگی دارد که باید تمامی آنها را سئو کرد . سئو کردن ساده نیست زیرا سئو کار سختی است . سئو باید زیر نظر متخصصین سئو انجام شود ” .

کاملا مشخص است که این متن برای رنک گرفتن جهت ” سئو ” تولید شده و مورد جریمه قرار خواهد گرفت . به متن بالا توجه کنید حتی کاربر با دیدن این متن دیگر آن را نمیخواند و صفحه را خواهد بست که به همین دلیل رابط کاربری نیز رعایت نشده و در هیچ نکته مثبتی ندارد .

چگونه بفهمیم توسط گوگل پنگوئن جریمه شده ایم ؟

خیلی از عوامل هستند که در پایین آمدن ترافیک سایت نقش دارند . شما باید موارد بالا را بررسی کنید و ببینید که آیا آن مشکلات را دارید یاخیر . اگر ندارید که میشود تقریبا به این نتیجه رسید که شما توسط الگوریتم گوگل پنگوئن جریمه نشده اید اما باید جریمه شدن توسط گوگل پاندا را چک کنید ؛ زیرا ممکن است توسط آن جریمه شده باشید .

چگونه از الگوریتم پنگوئن ریکاوری کنیم ؟

اول از همه بدانید که شما ابزاری برای آگاه سازی گوگل از درست کردن مشکلات سایت خود ندارید و باید بعد از درست کردن مشکلات صبر کنید تا گوگل در دفعات بعدی که به سایت سر میزند آن مشکل وجود نداشته باشد .

مشکلات زیر را برطرف کنید :

  • روی هر لینکی که کنترل دارید و از سایت های دیگر گرفته اید آن را پاک کنید .
  • لینک هایی که نمیتوانید حذف کنید را از گوگل وب مستر و با ابزار Disavowal حذف کنید .
  • محتوای سایت خود را بازبینی کنید تا مقالات و صفحاتی که زیاد از کلمات کلیدی استفاده کرده اید را اصلاح کنید .

خلاصه و جمع بندی : گوگل پنگوئن برای پوشش دادن ضعف گوگل در لینک های اسپم و بک لینک های زیاد طراحی و استفاده میشود . همچنین این الگوریتم استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی را تشخیص داده و آنها را جریمه میکند .

مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ۵ برابر کردن نرخ کلیک سایت !! CTR

آیا به رنک بالا و ترافیک بیشتر نیاز داری ؟ حتما این مقاله به شما کمک میکند !! بالا بردن نر…