پول در آوردن از دیجیتال مارکتینگ

بسیاری از افراد قبل یا بعد از ورود به اینترنت واقعاً نمی‌دانند که چگونه باید از سایت پول درآورد که همین امر باعث دلسرد شدن آن‌ها از ادامه دادن کار می‌شود . اگر می‌خواهید سایت راه‌اندازی کنید یا سایت دارید حتماً این کار را ادامه دهید زیرا راه را درست انتخاب کرده‌اید و آینده در سایت است . راه‌های زیادی برای پول درآوردن موجود است که شما باید با توجه به حیطه کاری خود و نوع سایت ، آن‌ها را انتخاب و شروع به کسب درآمد کنید .

درآمد حاصل از محتوای سایت

پول درآوردن از سایت

یکی از اولین راه‌های درآمد از سایت به در ذهن همگان است ؛ پول درآوردن از تبلیغات است . بله درامد حاصل از تبلیغات ممکن است اما راه‌های دیگری نیز وجود دارد .

درآمدزایی با همکاری درفروش

این نوع درآمد هنگامی به وجود می‌آید که شما محصولی را به کاربران خود پیشنهاد می‌دهید و خرید بعد از کلیک کردن کاربران روی لینکی که شما در مطلب قرار داده‌اید اتفاق می‌افتد . این محصولات برای دیگر سایت‌ها است و شما فقط آن را پیشنهاد می‌دهید تا در صورت خرید کاربران سودی نیز به شما داده می‌شود .

به دلیل نامشخص بودن مقدار فروش ( مقدار کلیک مشخص است ) شما در این‌گونه تبلیغات ، استفاده از آن فقط با شرکت‌های معتبر پیشنهاد می‌شود .

استفاده از تبلیغات کلیکی

یکی از راحت‌ترین نوع تبلیغات گذاشتن تبلیغات کلیکی روی سایت است که با گذاشتن چند کد ساده در قالب خود می‌توانید به ازای کلیک روی تبلیغات خود کسب درآمد کنید . به این نوع تبلیغات CPC ( پرداخت به ازای کلیک ) گفته می‌شود .

CPC چیست ؟ پرداخت به ازای هر کلیک یعنی تعداد نمایش تبلیغات در سایت شما اصلاً مهم نیست و فقط در صورت کلیک کاربران شما روی تبلیغات به شما پول پرداخت می‌شود . شرکت‌های زیادی این‌گونه تبلیغات را ارائه می‌دهند اما باید بدانید درآمد حاصل از این تبلیغات از تبلیغات بنری کمتر است .

CPM چیست ؟ پرداخت به ازای نمایش تبلیغات ؛ یعنی شما به ازای هر ۱۰۰۰ بار نمایش بنر تبلیغات بدون در نظر گرفتن مقدار کلیک کاربران پول مشخصی دریافت می‌کنید .

فروش بنر ثابت تبلیغاتی

فروش بنر بهتر از CPC و CPM ( کلاً تبلیغات کلیکی ) است زیرا بنر تبلیغاتی موردنظر به ازای مبلغ مشخصی در سایت شما به‌صورت ماهانه قرار می‌گیرد و اصولاً مبلغ دریافتی بیشتر از نوع کلیکی است . مشکل این بنرها فقط پیدا کردن مشتری آن است . اگر شما بتوانید برای مکان‌های تبلیغاتی خود مشتری پیدا کنید بهترین نوع تبلیغات است .

مزایا :

یکی دیگر از مزایای دیگر این نوع تبلیغات بهبود سرعت سایت شما است . به دلیل اینکه در تبلیغات کلیکی قسمت‌هایی از سایت از جای دیگری بارگذاری می‌شود سرعت بارگذاری کل شما پایین می‌آید و حتی ۲ برابر کم می‌شود . طبق تجربه خود ما بعد از گذاشتن تبلیغات بارگذاری سایت در ۱٫۶ ثانیه انجام شد درحالی‌که قبل از تبلیغات ۰٫۸ ثانیه بود .

از مزایای دیگر آن بهبود سئوی سایت است . در صورت بارگذاری تبلیغات از سایت‌های دیگر کدهایی‌اید لود شوند و همچنین عکس و بنر تبلیغاتی اصولاً بهینه‌سازی نشده و سئوی سایت شما لطمه وارد می‌کند . درحالی‌که در تبلیغات بنری ثابت این‌گونه نیست .

انتشار پست‌های تبلیغاتی

شرکت‌های مختلف برای تبلیغ محصولات ، برند خود ، افزایش محبوبیت اقدام به‌صرف هزینه برای ارسال پست‌های مختلف در سایت‌ها می‌کنند که شما می‌توانید آن‌ها را قبول کرده و با دریافت پول آن را انجام دهید . این پست‌ها اصولاً در مورد اطلاعات یا مقاله‌ای مرتبط باکار تبلیغ دهنده است در انتهای آن لینکی به تبلیغ دهنده داده می‌شود . حواستان باید به عواقب آن و مشکلات قانونی باشد ؛ می‌توانید برای جلوگیری ازاین‌گونه مشکلات آخر تبلیغات این جمله را بنویسید :

این‌یک محتوای تبلیغاتی است و سایت ما هیچ‌گونه مسئولیتی در مورد صحت آن ندارد .

دریافت پول درازای نوشتن نقد و بررسی

مانند محتوای تبلیغاتی شما می‌توانید به ازای نوشتن نقد و بررسی پول دریافت کنید . فرق نوشتن نقد با ارسال پست در این است که شما در این‌گونه تبلیغات دقیقاً محصول آن شرکت را بررسی و نقد می‌کنید و مزایا و معایب آن را می‌نویسید .

ساخت و فروش سایت

اگر می‌توانید سایت بسازید و آن را به ترافیک قابل قبولی برسانید می‌توانید با فروش آن پول خوبی دربیاورید . شما باید در ابتدای کار بازار هدف خود را مشخص کنید یعنی سایتی راه‌اندازی کنید که به‌راحتی بتوانید آن را بفروشید .

مثال : یک سایت درباره سلامت راه‌اندازی مکنید اما متوجه می‌شوید که کسانیکه در این رشته هستند بابت سایت پولی پرداخت نمی‌کنند و اصلاً سایت برایشان مهم نیست اما سایتی درباره فروش قطعات کامپیوتر بازار خوبی دارد و به‌راحتی می‌توانید آن را بفروش برسانید .

ایجاد عضویت پولی در سایت

اگر با نمایش تبلیغات در سایت موافق نیستید بسیاری از راه‌های دیگر برای پول درآوردن از سایت موجود است . یکی از یان راه‌ها پولی کردن بخشی از سایت برای کاربران است که در آن خدمات ویژه‌ای به آن‌ها ارائه دهید .

تولید محتوای پولی برای کاربران عضو

شما می‌توانید برای قسمتی از سایت خود که به ارائه خدمات ویژه‌ای می‌پردازید عضویت پولی بگیرید . محتوایی مانند : دانلود ، ویدیو ، عکس ، فایل صوتی و پست‌های بسیار متفاوت و باکیفیت بالا پول دریافت کنید .

درست کردن تالارهای گفتگوی خصوصی

یکی دیگر از آپشن هایی که می‌توانید عضوگیری پولی انجام دهید ایجاد تالار گفتگو برای کاربران خاص شماست که می‌توانید به‌صورت ویژه به سؤالات آن‌ها پاسخ دهید و همچنین اجازه سؤال و جواب به کاربران بدهید تا آن‌ها بتوانند با یکدیگر تبادل‌نظر کنند .

فروش محتوای دیجیتالی

یکی از راه‌های بی‌دردسر برای پول درآوردن از سایت فروش محصولات دیجیتالی است . محصولات دیجیتالی بدون نیاز به دردسرهای پست کردن می‌توانند برای شما ایجاد درآمد کنند .

فروش کتاب الکترونیک

بعد از مدتی که سایت خود را راه‌اندازی کردید می‌توانید با جمع‌بندی مقالات و دانش خود کتاب نوشته و آن را به‌صورت الکترونیک بفروش برسانید . فقط باید مطمئن باشید که کاربر بامطالعه این کتاب به هدف خود برسد و راضی باشد .

فروش دوره‌های آموزشی

یکی دیگر از بهترین راه‌های درآمد از فروش محتوای ایجاد دوره‌های آموزشی آنلاین است . دوره‌های آموزشی بسیار درآمد بالاتری نسبت به فروش کتاب دارند . شما با توجه به تخصصی که دارید می‌توانید شروع به ایجاد دوره‌های آنلاین کنید و برای کاربران خود محتوا تولید کنید . می‌توانید محصول خود را با ۲ قیمت ارائه کنید و برای دوره‌های گران‌قیمت‌تر پشتیبانی کامل نیز ارائه بدهید .

برگزاری وبینار پولی

وبینار یکی از بهترین راه‌های اشتراک‌گذاری تجربیات و دانسته‌های شما با کاربران است . وبینار مشابه دوره‌های آموزشی آنلاین است اما به‌صورت زنده که کاربران می‌توانند از شما سؤال نیز بپرسند . ارائه ئبینار کار بسیار ساده‌ای است و می‌توانید بدون داشتن دانش فنی آن را انجام دهید .

فروش خدمات آنلاین

شما به‌سادگی می‌تواند برای دیگران خدماتی انجام دهید و درازای آن پول دریافت کنید .

نویسنده بشوید

شما به‌عنوان مدیر سایت در حوضه فعالیت خود حرفه‌ای هستید و می‌توانید محتوای خود را به دیگران بفروشید . شما می‌توانید برای سایت‌های دیگر به‌عنوان نویسنده حرفه‌ای پول خوبی دربیاورید .

مشاوره بدهید

درزمانی که شما اطلاعات زیادی درزمینهٔ کاری خود داشته باشید می‌توانید با مشاوره دادن به دیگران از آن‌ها پول دریافت کنید . شما با توجه به اینکه می‌توانید تحولی در کسب‌وکار دیگران ایجاد کنید می‌توانید از این کار پول دریافت کنید . شما باید همیشه به فکر مشاوره دادن درست و اصولی به دیگران باشید اگر درزمینهٔ کاری خود حرفه‌ای هستید .

کوچ شوید

شما می‌توانید کوچ بیزینس دیگران بشوید و با ارائه کارهایی که باید بکنند به‌صورت بلندمدت بیزینس آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهید . کوچ شدن البته کار سختی است و شما باید به خیلی از امور  کارها تسلط کافی داشته باشید و بتوانید از پس تمامی مشکلات بربیایید .

فروش محصولات فیزیکی

درست است که فروش محصولات دیجیتالی بسیار راحت‌تر از محصولات فیزیکی است اما می‌توان محصولات فیزیکی را نیز در سایت فروخت .

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی

فروش محصولات تولید خودتان یا دیگران ایده خوبی برای پول درآوردن از اینترنت است اما باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید . راه‌اندازی سایت فروشگاهی کار راحتی است و با نصب فروشگاه ساز ووکامرس برای وردپرس به‌سادگی قابل‌راه‌اندازی است اما فروش در آن مقداری سخت است . نکات اولیه :

آیا قیمت شما ارزان‌ترین قیمت موجود در اینترنت است ؟

آیا ارسال شما رایگان است ؟

چند فروشگاه معتبر درزمینهٔ کاری شما فعال هستند ؟

اگر جواب سوالت اول و دومشا بله است می‌توانید فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید اما اگر جواب شما نه باشد کار شما سخت می‌شود . پیشنهاد می‌شود مقاله … را برای توضیحات کامل در این زمینه مطالعه بفرمایید .

فروش تی‌شرت با طراحی خودتان

شما می‌توانید فروشگاه تی‌شرت با طراحی‌های قشنگ که توسط خودتان انجام‌شده است راه‌اندازی کنید . بسیاری از افراد که درزمینهٔ خاصی مانند بازی‌های کامپیوتری فعالیت می‌کنند به تی‌شرت‌هایی با طراحی مرتبط مثل کاور بازی‌ها عکس‌العمل خوبی نشان می‌دهند .

توسعه‌دهنده وب

اگر به‌صورت حرفه‌ای می‌توانید طراحی و توسعه‌دهنده وب بوشید حتماً این کار را بکنید زیرا آینده در سایت است و شما پیشرفت روزافزونی خواهید داشت .

نوشتن افزونه برای وردپرس

شما می‌توانید با تولید افزونه‌های موردنیاز کاربران شروع به کسب درآمد از فروش آن‌ها بکنید . سعی کنید در حیطه‌ای وارد شوید که پلاگین های قدرتمند در آن زمینه وجود ندارد . شما می‌توانید پلاگین خود را در WordPress.org عرضه و بفروش برسانید .

فروش قالب سایت

طراحی و فروش قالب یکی از کارهایی است که به‌سادگی قابل‌اجرا است اما نیاز به دانش فراوانی دارد زیرا بسیار از قالب‌های خارجی هستند که کرک و نال شده و باقیمت بسیار پایین عرضه می‌شوند که کار را برای شما سخت می‌کند .

طراحی گرافیکی انجام دهید

تولید عکس ، لوگو و بنر نیز جزوی از شغل‌های مرتبط با اینترنت است که می‌توانید برای وب‌سایت‌ها و اشخاص مختلف انجام دهید .

قبول کردن کمک مالی

اگر محتوای عالی و وب‌سایت پرطرفداری دارید می‌توانید از کاربران خود برای کمک مالی درخواست کنید . شما کار بدی انجام نمی‌دهید زیرا بسیاری از سایت‌های بزرگ دنیا نیز با همین پول‌های اهدایی کار خود را انجام می‌دهند .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *