رنگ گرفتن در نتایج عکس گوگل

چگونه عکس را سئو و بهینه‌سازی کنیم ؟

قسمتی از سئو نتایج عکس گوگل است که در ۱۲٫۵% از نتایج گوگل عکس مرتبط با آن نمایش داده می‌شود . بنابراین سئو کردن عکس مهم می‌باشد و باید برای گرفتن ورودی بیشتر از گوگل آن را انجام داد .

آیا سئو کردن عکس ارزش دارد ؟

درست است که بسیاری از افراد فقط عکس سایت شما را می‌بینند یا ذخیره می‌کنند اما بسیار می‌تواند برای شما مفید باشد ، مانند مواردی مثل :

فروش محصولات به‌صورت تصویر : بسیاری از افراد قبل از اینکه چیزی را انتخاب کنند یا بخرند می‌خواهند چند عکس خوب از آن ببینند که اگر عکس شما خوب باشد از سایت شما دیدن کرده و احتمال خرید آنها بالا می‌رود .

گرفتن بک لینک : ممکن است کسی که عکس شما را درجایی استفاده می‌کند به شما لینک دهد که به بالا رفتن بک لینک شما کمک می‌کند .

تولید محتوای تصویری : ممکن است شما عکاس ، نقاش یا دارنده گالری عکس باشید که در این صورت عکس‌ها معرف کار شما و خود شما خواهند بود .

طبق یک گزارش منتشرشده توسط jumpshot حدود یک‌سوم جستجوهای انجام‌شده در جستجوی تصویر گوگل انجام می‌شود .

مشکل کپی در عکس وجود دارد ؟

برخلاف محتوای کپی ، کپی کردن عکس مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند . البته باید توجه داشته باشید نسخه اصلی عکس رنک بیشتری نسبت به کپی آن می‌گیرد اما عکس کپی نیز می‌تواند رنک بگیرد . فقط حواستان باشد که بعضی از عکس‌ها دارای قانون کپی‌رایت هستند .

عکس‌هایی که بیشتر کلیک بخورند رنک بالاتری را دریافت می‌کنند .

چه چیزهایی در سئو کردن عکس دخالت دارند ؟

اسم عکس

گوگل از اسم عکس برای پیدا کردن ارتباط و کلمات کلیدی استفاده میکند . سعی کنید اسم عکس مناسب انتخاب کنید .

نوشته alt

این مورد هم برای سئو و هم برای قابلیت دسترسی بیشتر مفید می‌باشد . برای کسانیکه نمیتوانند عکس را ببینند مفید باشد .

محتوای نوشتاری اطراف عکس

گوگل نگاهی به نوشته های بالا و پایین عکس می‌کند تا ببیند که با عکس مرتبط هستند یا خیر .

عنوان صفحه یا مقاله

گوگل عنوان صفحه را یک فاکتور کاملا مرتبط با عکس های داخل آن میداند .

URL صفحه

کلمات موجود در URL میتواند در نشان دادن نتایج عکس گوگل تاثیرگذار باشد .

محبوبیت 

یکی از مهم‌ترین فاکتورها می‌باشد . وقتی‌که عکسی در رتبه ۱۲ هم در گوگل قرار دارد و کلیک زیادی می‌خورد گوگل آن عکس را در رتبه بهتری قرار می‌دهد . بنابراین استفاده از عکس‌های باکیفیت می‌تواند کلیک و رتبه عکس شما را بالا ببرد .

ابعاد عکس

گوگل عکس‌هایی با ابعاد نامناسب را نشان نمی‌دهد . عکس‌هایی با عرض زیاد و طول کم یا طول زیاد و عرض کم اصولاً نشان داده نمی‌شوند . سایزهای متداول ۱۶٫۹ و ۴٫۳ می‌باشد . عکس‌های مربعی هم گزینه خوبی میباشند .

اندازه عکس

گوگل تصاویر بسیار کوچک را نشان نمی‌دهد ، همچنین تصاویر بسیار بزرگ را نیز نمایش نخواهد داد و اصولاً آنها را کوچک می‌کند . اگر شما در هخنگام جستجو بعد از لغت مورد نظر مثل ” کوه ” بنویسید ” پس‌زمینه ” گوگل عکس‌های بزرگ را نشان خواهد داد .

اعتبار عکس

اگر عکس شما در سایت‌های زیادی گذاشته‌شده باشد نشان‌دهنده خوب بودن آن می‌باشد .

رنک داشتن همان آدرس URL در نتایج گوگل

صفحاتی که تا نتیجه حدوداً هفتم گوگل در جستجوی معمولی هستند عکس آنها عموماً در چند عکس اول نتایج عکس گوگل نیز هستند . البته برعکس این قضیه همیشه صادق نیست .

پیچیدگی‌های گوگل

گوگل درنهایت ارتباط و همخوانی بصری را نیز مقداری بررسی می‌کند . مثلاً اگر عکس شما درباره ” کوسه ” باشد و برای لغتی مثل ” سئو ” بهینه‌سازی شده باشد قطعاً گوگل آن را نشان نخواهد داد و یا به مدت کوتاهی نشان می‌دهد .

چه مراحلی را برای سئو کردن عکس باید طی کنیم ؟

هدف خود را برای سئو مشخص کنید

باید هدف سئو خود را با کلمات کلیدی خود مقایسه کنید .

تحقیقات کلمات کلیدی خود را انجام دهید

بعد از اینکه تحقیقات کافی درباره کلمات کلیدی خود را آغاز کردید آنها را انتخاب کنید و بنویسید .

محتوایی مرتبط برای لغات کلیدی خود منتشر کنید

عکس‌های موردنظر را در محتوای تولیدی خود بگذارید . سعی کنید موارد گفته‌شده در بالا مانند نوشته alt ، نام عکس و غیره را رعایت کنید .

عکس‌های قدیمی خود را سئو کنید و رابط کاربری را بهتر کنید

اندازه ، سایز ، فشرده‌سازی ، نوشته alt و دیگر موارد گفته‌شده را تمامی عکس‌های سایت خود رعایت کنید تا نمایش آنها را موتورهای جستجو بیشتر و کلیک شما بیشتر شود .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.