خانه سئو گوگل پاندا چیست و چه کاری انجام میدهد ؟

گوگل پاندا چیست و چه کاری انجام میدهد ؟

0
الگوریتم گوگل پاندا چیست

گوگل پاندا چیست ؟

الگوریتم گوگل پاندا برای جایزه دادن به وب سایت هایی با کیفیت و جریمه سایت های بی کیفیت طراحی و  پیاده سازی شده است . این الگوریتم به صورت منظم به روزرسانی میشود و تا به حال تغییرات زیادی در آن اعمال شده است .

چه چیزهایی باعث جریمه شدن توسط گوگل پاندا میشود ؟

محتوای کم

صفحات با توضیحات کم و با محتوایی سطحی مانند توضیح دادن انواع مریضی ها با چند جمله میتواند باعث جریمه شدن توسط الگوریتم پاندا بشود .

محتوای تکراری یا کپی

محتوای کپی به بودن یک محتوا در چند مکان مختلف در اینترنت میباشد . بدترین کار ممکن کپی کردن محتوای دیگران است زیرا تشخیص آن بسیار ساده است حتی اگر آن را تغییر بدهید . محتوای تکراری فقط شامل کپی کردن از سایت های دیگر نمیشود بلکه بیشتر سایت ها دارای محتوایی کپی هستند که حتما باید آنها را درست کنید .

محتوای ضعیف

به صفحاتی با ارزش بسیار پایین برای خوانندگان به دلیل نداشتن محتوایی قوی و کامل را میگویند . اگر محتوایی دارید که اطلاعات آن باری کاربر مفید نیست حتما آن را تصحیح یا حذف کنید .

مزرعه محتوا

تولید تعداد زیادی صفحات با کیفیت بسیار پایین که فقط برای بالا بردن رنک و گرفتن ورودی از گوگل تولید میشود مزرعه محتوا میگویند . بسیاری از سایت ها برای اینکه رنک خود را بالا ببرند ، بسیاری از افراد که صلاحیت ندارند را استخدام و آنها را ملزم به تولید محتوا به هر شکلی میکنند . این رفتار توسط گوگل پاندا جریمه میشود .

محتوای تولیدی ضعیف کاربران

نمونه ای از این نوع محتواها پست میهمان بی کیفیت میباشد . در صورتی که پست میهمان موجود در سایت شما دارای غلط های املایی و گرامری ، محتوایی ضعیف و کوتاه باشد ممکن است جریمه بشوید .

نسبت زیاد تبلیغات به محتوا

سایت با صفحاتی پر از تبلیغات مورد جریمه گوگل پاندا قرار میگیرد . همچنین تبلیغات زیاد باعث پایین آمدن رضایت کاربران و کاهش رنک شما میشود .

محتوای ضعیف که به صفحات تبلیغاتی لینک داده میشوند

بودن محتوایی ضعیف به همراه لینک های تبلیغاتی ( پولی ) میتواند شما را دچار جریمه بکند .

وب سایت های مسدود شده توسط کاربران

بلاک کردن سایت توسط کاربران یا استفاده از کروم برای بلاک کردن سایت ها میتواند نشانه بی کیفیت بودن آن سایت باشد .

محتوای نامناسب با جستجوی کاربر

صفحاتی که قول میدهند شما را به جواب یا نیازتان برسانند اما بعد از کلیک روی آنها این اتفاق نمی افتد شامل ابن مورد میشوند .

مثال : صفحاتی که به شما وعده دانلود رایگان میدهند اما بعد از ورود به آنها میخواهند از شما پول بگیرند و شما را نا امید میکنند .

چگونه بفهمیم توسط گوگل پاندا جریمه شده ایم ؟

افت ناگهانی بازدید میتواند نشانه جریمه شدن توسط گوگل باشد . اما باید بدانید که خیلی از عوامل دیگر مانند قوی تر شدن رقبا ، جریمه دستی گوگل و جریمه شدن توسط دیگر الگوریتم های گوگل مثل پنگوئن نیز در پایین آمدن ترافیک نقش دارند . شما باید تمام الگوریتم های گوگل را بشناسید تا بتوانید بفهمید از کدام مورد است . البته با چک کردن موارد گفته شده در بالا تا حدود زیادی میتوانید بفهمید که توسط پاندا جریمه شده اید یا خیر .

چگونه از جریمه گوگل پاندا ریکاوری کنیم ؟

عموما الگوریتم پاندا محتوا را هدف قرار میدهد و شما باید محتوای خود را اصلاح کنید تا بتوانید از این جریمه خلاصی پیدا کنید . مواردی مانند زیر :

  • کار کردن روی مزرعه محتوا را کنار بگذارید .
  • تغییرات اساسی در محتواهای سایت خود انجام دهید . محتوای کاربردی ، مفید و با ارزش تولید کنید .
  • تبلیغات و محتوای تبلیغاتی را کم کنید .
  • مطمئن شوید صفحه ای که به کاربر نشان داده میشود با جستجوی کاربر در گوگل مناسب باشد .
  • محتوای کپی و تکراری خود را حذف یا بازبینی کنید .
  • حواستان باشد که پست های میهمان داخل سایت از جایی کپی نشده باشند و محتوای قوی داشته باشند .
  • بوسیله روبات تکست دسترسی گوگل به محتوای کپی خود را قطع کنید .

خلاصه و جمع بندی : سایت هایی که محتوای جدید تولید میکنند و محتوای آنها یکتا است میشود گفت که از الگوریتم پاندا نمیخواهد ترسی داشته باشند حتی با آپدیت پاندا نیز امکان جریمه آن کم میباشد . اما اگر مواردی که توسط پاندا جریمه میشود و گفته شد را رعایت نکرده اید یا مشکلات محتوایی دارد حتما آن را درست کنید زیرا در صورتیکه تا الان جریمه نشده اید احتمالا در آینده جریمه خواهید شد .

مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ۵ برابر کردن نرخ کلیک سایت !! CTR

آیا به رنک بالا و ترافیک بیشتر نیاز داری ؟ حتما این مقاله به شما کمک میکند !! بالا بردن نر…