نوشتن محتوا و مقاله سئو

محتوای خوب و با کیفیت ، اصلی ترین و مهمترین قسمت یک سایت و سئوی آن میباشد 

بدون محتوا شما نمی توانید مخاطب جذب کنید . بیشترین وقت خود را باید در تولید محتوای مناسب در وب سایت خود صرف کنید . مطالب شما باید جذاب ، جدید ، کاربردی و علمی باشند .

مطابق با مخاطبان هدف خود مقاله بنویسید

مثال : شما یک مقاله درباره سئو مقدماتی مینویسید . شما برای این مقاله فقط به دنبال کاربران تازه کار در این زمینه هستید و با افراد حرفه ای کاری ندارید ، بنابراین در هنگام نوشتن مقاله از لغات یا جملاتی که کاربرهای تازه کار در زمینه سئو ممکن است جستجو کنند مانند سئوی ابتدایی ، چگونه سئو کنیم و سئو چیست استفاده کنید .

مقاله خود را مرتب کنید

کاربر باید بفهمد که مقاله کجا شروع میشود و کجا به پایان میرسد . مثال زدن و قسمت کردن مقاله برای راحتی کاربر اجباری است . شما نباید به هیچ وجه کل مقاله را با یک فونت و بدون پاراگراف بندی بنویسید ، زیرا خواننده اذیت خواهد شد . شما باید با بزرگ کردن فونت در جاهای خاص و تقسیم کردن مقاله به پاراگراف های نسبتا کوچک باید قسمت های مختلف مقاله را از یکدیگر جدا کنید .

مقاله جدید و منحصر به فرد منتشر کنید

مقاله جدید نه تنها بازدید کننده های شما را نگه میدارد بلکه باعث جذب بسیاری از مخاطبان جدید نیز میشود .

موضوع مقاله را درست انتخاب کنید

سعی کنید مقاله ای بنویسید که با گذشت زمان ، بازدید و سرچ آن کم نشود . مثلا : ” سئو کردن وردپرس ” هیچوقت قدیمی نمی شود اما مقاله ای با عنوان ” مشکلات وردپرس نسخه ۴٫۲ ” بعد از یک مدت قدیمی شده و بازدید دریافت نخواهد کرد . البته در بعضی از شرایط که تخصص شما در همین زمینه است و باید تمام مقالات مربوطه را قرار دهید هیچ مشکلی ندارد .

مقاله را ساده اما پر محتوا بنویسید

مقاله باید ساده و قابل فهم برای همه باشد . همه اینگونه مقالات را می پسندند و به آن علاقه دارند ، اما نباید طوری باشد که محتوای کم یا بی ارزشی داشته باشد .

در صورتی که نمی توانید تولید محتوا کنید ، ترجمه کنید

تولید محتوا خیلی مهم است اما اگر نمی توانید ، مقالات خوب و با منبع قوی خارجی را پیدا کرده و ترجمه آنها را روی سایت بگذارید . همیشه حواستان به بومی سازی مطالب ترجمه شده باشد زیرا بسیاری از موارد آنها در ایران کاربرد نداشته یا موجود نیستند که این موارد باعث رنجش کاربر میشود .

حواستان به قوانین کپی رایت و ترجمه سایت خارجی نیز باشد ، زیرا بعضی از آنها  اجازه بازنشر و ترجمه مقاله را نمیدهند .

نکات مهم در سئو کردن مقاله و محتوا

۱ – مقاله را طوری بنویسید که به راحتی خوانده شود .

۲ – مقاله نباید غلط املایی داشته باشد .

۳ – به هیچ وجه کپی نکنید .

۴ – اگر صفحه ای فقط برای پول در آوردن بوجود آمده باشد گوگل از آن صفحه خوشش نمی آید .

گوگل میگوید : بهتر کردن محتوا و خدمات باید در اولویت کار باشد و به نوع وب سایت مربوط نمی باشد .

جمع بندی : بدون محتوا سایت شما به بازدید مناسبی نخواهد رسید . واقعا میتوان گفت که محتوا بالای ۵۰% سئو میباشد . شما بدون بک لینک و رعایت نکردن بسیاری از موارد دیگر سئو ، فقط با داشتن محتوا میتوانید سایت پر بازدیدی داشته باشید .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.