خانه سئو کلمات کلیدی کاملا منطبق چیست ؟+مزایای سئو

کلمات کلیدی کاملا منطبق چیست ؟+مزایای سئو

0
کلمات کلیدی کاملا منطبق یعنی چه

کلمات کلیدی کاملا منطبق یعنی چه ؟

کلمات کلیدی کاملا منطبق یعنی مطابقت کامل جمله جستجو شده با نتایج نشان داده شده در جستجو میباشد . در قدیم این مورد خیلی مهم بود اما در حال حاضر جای بحث زیادی دارد .

منطبق بودن قسمتی از کلمات کلیدی یعنی چه ؟

اگر قسمتی از کلمات کلیدی جستجو شده با قسمتی از نتایج جستجو یکی باشد به آن یکی بودن قسمتی از کلمات کلیدی گفته میشود .

فرق بین کلمات کلیدی کاملا منطبق و کلمات کلیدی منطبق جزئی چیست ؟

کلمات کلیدی کاملا منطبق ، کاملا با نتایج جستجوی نشان داده شده یکی بوده و عین هم میباشند . اما کلمات کلیدی منطبق جزئی به همراه کلمات دیگر نشان داده میشوند . این دو نوع کلمه کلیدی در سئو ، لینک بیلدینگ و بسیاری دیگر نیز مورد استفاده قرار میگیرد که هیچکدام از آنها بهتر دیگری نمیباشد . شما باید کلمات کلیدی خود را درست انتخاب کنید تا از جریمه های گوگل در امان بمانید .

کلمات کلیدی کاملا منطبق در تبلیغات گوگل ( Google AdWords )

عموما از کلمات کلیدی کاملا منطبق در تبلیغات گوگل استفاده میشود که به معنی نشان داده شدن تبلیغات فقط برای کلمات کلیدی خاص شما میباشد . حروف اضافی و جدا کننده ها تاثیری در عملکرد این مورد ندارد . کلماتی مثل : یا ، و ، اما و غیره .

نوع دیگر تبلیغات گوگل نشان دادن تبلیغات شما برای نتایج جستجوی مشابه نیز میباشد . اگر لغات کلیدی شما در یک جمله بلند باشد باز هم تبلیغات شما را نشان میدهد .

اشتباه عمده برای تازه کارها انتخاب نکردن عنوان کاملا منطبق و مناسب برای تبلیغات می باشد که باعث میشود تبلیغات برای کسانی که احتیاجی به آن ندارد نمایش داده شود و کاربران درستی برای شما ارسال نشوند .

کلمات کلیدی کاملا منطبق یا جزئی برای بازدید بیشتر مناسب است ؟

نمیشود در این مورد نظر داد زیرا فقط الگوریتم های گوگل میتوانند در این باره اظهار نظر کنند . بهترین کاری که شما میتوانید انجام دهید گذاشتن کلمات کلیدی خود در متن ، عنوان و تگ ها میباشد همچنین نوشتن متنی پر محتوا نیز به شما کمک زیادی خواهد کرد .

تاثیر نام دامنه کاملا کاملا منطبق

منظور ما منطبق بودن متن جستجوی کاربران با نام دامنه میباشد .

مثال : فینال = final.com

نام دامنه شما نشان دهنده برند شماست . مثلا اگر فقط در زمینه سئوکار میکنید گذاشتن اسم seoworker.com مناسب است اما اگر در موارد دیگری نیز فعالیت میکنید گزینه های بهتری را باید انتخاب کنید .

یکسان بودن کامل نام دامنه باعث کمک به گرفتن رنک راحت تر خواهد شد البته تاثیر آن کم است . در سال ۲۰۱۲ نیز گوگل بسیاری از سایت ها را که رفتار اسپم داشتن و از نام دامنه های کاملا یکسان استفاده میکردند جریمه کرد .

مثلا کار شما فرش میباشد و نام برند شما یکتا است . گذاشتن نام دامنه : yektafarsh.com بسیار عالی است زیرا هم کلمه کلیدی فرش داخل آن است و هم برند شما .

اما گذاشتن اسمی مانند : kharidearzanefarshyekta.com بسیار ناامید کننده میباشد .

مچ بودن کامل و جزئی در انکر تکست

وقتی کلمه کلیدی سایت شما ” طراحی سایت ” است گرفتن لینک از سایت های دیگر با انکر تکست ” طراحی سایت ” یکسان بودن کامل میباشد . در صورتی که از سایت های دیگر با انکر تکستی مثل ” طراحی وردپرس ” و ” طراحی سایت ارزان ” لینک بگیرید به آن یکسان بودن جزئی میگویند .

انکر تکست کاملا یکسان ارزش بالایی دارد اما اگر در آن زیاده روی کنید یا حالت اسپم بدهید امکان دارد شامل جریمه گوگل با الگوریتم پنگوئن شوید .

از گوگل وب مستر به راحتی میتوانید انکر تکست هایی که به سایت شما لینک داده اند را چک کنید .

مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ۵ برابر کردن نرخ کلیک سایت !! CTR

آیا به رنک بالا و ترافیک بیشتر نیاز داری ؟ حتما این مقاله به شما کمک میکند !! بالا بردن نر…