تحقیقات کلمات کلیدی و نقش آن در سئو

تحقیقات کلمات کلیدی یعنی چه ؟

تحقیقات کلمات کلیدی یک قاعده کلیدی در سئو است که در آن باید عبارات و کلمات پر جستجو در موتورهای جستجوگر را پیدا کرد و فهمید که برای چه چیزی رنک گرفته اند . تحقیقات کلمات کلیدی فهم بهتری از کلمات کلیدی را به شما میدهد و مشخص میکند که چقدر سخت است تا بتوانید در آن رتبه بگیرید و ترافیک از موتورهای جستجو کسب کنید .

تحقیقات کلمات کلیدی فقط نشان دهنده مقدار جستجو کلمات کلیدی نیست بلکه تمام جملات و روش هایی که کاربران از آنها استفاده میکنند را به شما نشان میدهد . کلمات کلیدی اصلی هم بزرگ ترین قسمت سئو میباشد و هم اینکه شما را برای نوشتن پست بعدی در سایت شما کمک میکند . اما چرا ؟ چون که به شما کمک میکند تا ایده های جدیدی برای گذاشتن پست های مورد نیاز کاربران بدست بی آرورید .

هر چند وقت باید تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهیم ؟

تحقیقات کلمات کلیدی چیزی نیست که یکبار یا چند بار انجام شود و کنار گذاشته شود . کلمات کلیدی و جستجوی کاربران همچنین لغات اصلی سرچ شده برای رسیدن به هدف در طول زمان تغییر میکند و شما باید همیشه آنها را دنبال کنید تا با آنها خود را بروز کنید و مقالات جدید یا صفحات جدید به سایت خود با آن موضوع ها اضافه کنید . مخصوصا اگر کار شما مربوط به تکنولوژی و علم است زیرا کلمات کلیدی و سرچ شده توسط مردم خیلی تغییر خواهد کرد .

محتوای سایت شما باید نیاز کاربران را برآورده کند نه فقط با کلمات کلیدی پر جستجو ، بلکه با جملاتی که در طول زمان تغییر میکند و به دنبال محتوای مشخصی هستند .

مثال : مثلا کار شما ساعت است . کلمه ” ساعت ” مطمئنا جزء کلمات سخت برای رنک گرفتن در گوگل میباشد و نباید در اول کار حتی به آن فکر کنید . شما باید برای کلمات کلیدی دیگر مثل ” خرید ساعت زنانه برند گوچی ” اول کار کنید . مطمئنا در طول زمان سرچ کردن مردم عوض میشود و ممکن است که بعدا اینگونه جستجو کنند ” خرید ساعت گوچی مدل ۲۰۲۰ ” بنابراین پیدا کردن این کلمات کلیدی و قرار دادن آن در سایت مهم میباشد .

چگونه کلمات کلیدی را پیدا کنیم ؟

کلمه کلیدی اولیه از یک ایده ، موضوع سایت ، کلمه کلیدی اصلی ، شبکه های اجتماعی و سایت های رقیب بوجود می آید . تمام لغات کلیدی را حتما یادداشت کنید و روی آنها تحقیقات انجام دهید .

پیدا کردن کلمات کلیدی از سایت موز

وقتیکه لیست درست کردید شما باید ببینید کلمات کلیدی انتخابی چقدر محبوب هستن و چقدر رقابت در آن سخت است . از لینک بالا میتوانید استفاده کنید و موارد گفته شده را بدست آورید . فقط یادتان باشد که کشور آن را روی افغانستان قرار دهید زیرا متاسفانه ایران در این لیست وجود ندارد . استفاده از ابزار بالا فقط باعث نشان دادن مقدار جستجو نمیشود بلکه به شما کلمات کلیدی مرتبط را نیز معرفی میکند .

استفاده از جستجو در گوگل

شما میتوانید از خود گوگل نیز برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط و پر سرچ استفاده کنید . فقط کافیست عبارت خود را در گوگل جستجو کنید و به پیشنهاد های گوگل در آخر صفحه توجه کنید .

استفاده از گوگل ترند

گوگل ترند هم میتواند به شما کمک کند و کلمات کلیدی مرتبط و مقدار جستجو شدن آن را به شما نشان دهد .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.