سئو کردن url سایت

URL

نشانی وب ( مکان یکنواخت منبع ) یا همان URL ، محل منبع را در اینترنت تعیین میکند ( مانند وب سایت ) . همچنین URL چگونگی گرفتن منابع را نیز تعیین میکند مانند پروتکل های مثل : HTTP ، HTTPS و FTP و غیره .

URL  چیست ؟

URL یک نوشته قابل خواندن توسط انسان می باشد که برای جایگزینی اعداد ( آدرس ip ) طراحی شده است . url از قسمت های زیر تشکیل شده است :

protocol://domain-name.top-level-domain/path

پروتکل ( protocol ) : http یا https برای سایت های استاندارد میباشد . میتواند با ftp و mailto نیز آغاز شود .

نام دامنه ( domain-name ) : نام دامنه یا نام هاست مثل webrina است .

پسوند دامنه( top-level-domain ) : پسوند دامنه های مثل ir. یا com. و غیره .

مسیر ( path ) : رفتن به مسیر مشخصی مانند فولدر خاصی یا محصولات و مقالاتالبته میتواند بدون مسیر نیز باشد .

کد نمونه

http://www.exampledomain.com

محدویت های اعمال شده

برای رندر گرفته شدن درست در تمامی مرورگرها URL باید کوتاه تر از ۲۰۸۳ کاراکتر باشد .

فرمت بهینه


http://www.example.com/category-keyword/subcategory-keyword/primary-keyword.html

 

چرا URL برای سئو اهمیت دارد ؟

بهتر کردن رابط کاربری

یک URL بهینه شده با ساختار درست هم برای کاربر و هم برای موتورهای جستجو یک درک راحت از چیزی که صفحه مقصد است میدهد .

url چیست ؟

بالا بردن رنکینگ

URL یکی از فاکتورهای جزئی در رنکینگ میباشد . در هنگامی ک میخواهند به کل دامنه رنک بدهند وجود کلمات کلیدی در URL میتواند در رنکینگ نقش ایفا کند .

استفاده از کلمات کلیدی در URL باعث بیشتر شدن نمایش سایت در موتورهای جستجو میشود . البته باید بدانید که نقش کمی ایفا میکند اما به هر حال بودن آن بهتر از نبودن آن است .

لینک ها

در بعضی مواقع URL خودش میتواند نقش انکر تکست را ایفا کند . این اتفاق در زمانیکه لینک شما در انجمن ها ، وبلاگ ها ، شبکه های اجتماعی و دیگر موارد به اشتراک گذاشته میشود اتفاق می افتد .

در هنگام لینک دهی URL به ۲ صورت برای شما مفید خواهد بود :

بعضی از وب سایت ها مثل فیسبوک ، ممکن است لینک به اشتراک گذاشته را بدون تغییر و بهینه کردن منتشر کنند . اگر URL را درست و خوب نوشته باشید کاربران دیگر به سادگی متوجه میشوند که لینک مقصد درباره چیست .

استفاده درست از url

به عکس بالا توجه کنید کاملا مشخص است که URL سمت راس به چه جایی ختم میشود امل URL سمت چپ به هیچ وجه معلوم نیست که محتوای لینک مقصد چیست .

در مثال قبل  ( عکس اول ) نیز اگر توجه کنید موتورهای جستجو با بررسی URL میتوانند ربط آن به مواردی مانند : review , canon و eos را پیدا کنند . استفاده از کلمات کلیدی در url ممکن است باعث افزایش رنک سایت شما در همان مورد ( صفحه ) باشد .

بهترین تمرین سئو درباره URL

URL ها را ساده ، مرتبط ، متقاعد کننده و دقیق انتخاب کنید تا هم کاربران و هم موتورهای جستجو آن را درک کنند .

URL ها باید واضح اما خلاصه باشند . با دیدن آنها هم کاربر و هم موتورهای جستجو باید بدانند که محتوای آن چه چیزی میتواند باشد .

فقط از حروف کوچک استفاده کنید . استفده از حروف بزرگ میتواند مشکلاتی مانند صفحات تکراری را بوجود بی آورد . به عنوان مثال :

webrina.ir/blog و webrina.ir/Blog

از پارامترهای URL استفاده نکنید . زیرا ممکن است مشکلاتی مانند محتوای تکراری را بوجود بی آورند . اگر هم مجبور هستید استفده کنید به ندرت اینکار را انجام دهید .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.