هدینگ تگ h tag

هدینگ تگ یا تگ H چیست ؟

به طور ساده میتوان گفت ۶ سایز مختلف از متن است که هر چقدر کوچک تر شود اهمیت آن نیز کمتر میشود . H1 از همه بزرگتر و H6 از همه کوچکتر است .

مثال : به تیتر همین مقاله دقت کنید که چقدر بزرگ نوشته شده است . از تگ H1 برای اینکار استفاده شده است . عنوان باید همیشه با H1 مشخص شود زیرا مهمترین قسمت مقاله یا صفحه است . بقیه این مقاله بدون داشتن تگ هدینگ نوشته شده است و فقط در آخر مطلب که نوشته شده ” نکات مهم ” با H3 نوشته شده است .

بنابراین تگ ها فقط سایز نوشته هستند که از هر چقدر بزرگ تر نوشته شود اهمیت آن نیز بیشتر است . این اهمیت نیز برای موتورهای جستجو بیشتر میباشد .

چرا از این تگ استفاده میشود ؟

علت استفاده از این تگ ها جلب توجه کاربر میباشد . یعنی قسمت های مهم متن را با این روش بزرگ تر کرده تا کاربر راحت بداند که کدام قسمت های مطلب مهم تر هستند .

کاربران فقط ۲۰% از متن را میخوانند و شما باید با این کار آنها را کمک کنید تا قسمت های مهم مقاله یا صفحه سایت را حتما مطالعه کنند .

چرا تگ در سئو مهم است ؟

هر چقدر که کاربر از سایت شما راضی باشد ، موتورهای جستجو  نیز راضی خواهند بود ، بنابراین هیدنگ تگ نیز برای موتورهای جستجو مهم بوده و به آن اهمیت میدهند . شما با راضی نگه داشتن کاربر و مفید دانستن مطلب خود ، وب سایت خود را نزد موتورهای جستجو محبوب تر میکنید .

همچنین موتورهای جستجو با آنالیز تگ های شما از کلمات کلیدی و قسمت های مهم مقاله آگاهی پیدا می کنند .

چگونه از هدینگ تگ استفاده کنیم ؟

هدینگ تگ از H1 تا H6 شماره گذاری می‌شود . H1 مهمترین آنهاست و عنوان مقاله به صورت اتوماتیک تگ H1 را به خود اختصاص میدهد . از H1  لازم نیست دیگر در داخل صفحه و مقاله استفاده کنید .

بنابراین در مقاله یا صفحه خود قسمت های خیلی مهم را با H2 و قسمت های با اهمیت کمتر را با H3 مشخص کنید .

از H1 تا H3 را استفاده کنید و دیگر نیازی به استفاده از بقیه تگ ها نمیباشد . البته در صورت نیاز میتوانید از آنها نیز استفاده کنید و منعی ندارد ولی با توجه به تجربه ما تا H3 کافی است .

نکته : حواستان باشد که تمام مقاله را نباید با تگ مشخص کنید . فقط قسمتهای مهم و کمی را باید با تگ های ۱ ، ۲ و ۳ مشخص کنید .

در وردپرس در هنگام نوشتن مطلب و در قسمت نوشتن مطلب روی قسمت بند کلیک کنید ، سپس میتوانید از H1 تا H6 را مشاهده و استفاده کنید .

گوگل میگوید : تگ های هدینگ قسمت مهمی از وب سایت هستند که برای جلب توجه کاربر است . بنابراین در استفاده از آنها دقت کنید .

نکات مهم

۱ – زیاد از حد از تگ هدینگ استفاده نکنید .

۲ – در قسمت هایی که تگ <strong> و <em> مناسب تر هستند از تگ هدینگ استفاده نکنید .

۳ – <strong> = همان بولد میباشد که در وردپرس با حرف B مشخص شده است .

۴ – <em> = همان ایتالیک ( کج نوشته ) میباشد که در وردپرس با حرف I مشخص شده است .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *