سئو کردن عکس های سایت

سئو کردن محدود به سرعت سایت ، توضیحات متا و هدینگ تگ نمیشود . عکس های سایت نیز باید سئو شوند ، زیرا در رتبه سایت موثر خواهند بود . همیشه یادتان باشد که سئو در راستای تجربه بهتر سایت برای کابر است ، یعنی هر کاری که موتورهای جستجو میگویند انجام دهید در آخر به نفع کاربر خواهد بود . در مورد عکس نیز همینطور است با بهینه سازی عکس ها شما سایت سرعت بهتری پیدا میکند و هم اینکه مشخص است آن عکس در مورد چیست که در هر دو مورد به نفع کاربر خواهد بود .

چرا عکس را سئو کنیم ؟

بهینه سازی عکس و سئوی آن برای یک وب سایت ضروری است زیرا در سرعت لود ، میزان مصرف منابع سرور ( رم و پردازنده ) و پهنای باند نقش دارد ، همچنین سرعت بارگذاری سایت را بهبود میبخشد .

تگ ALT چیست ؟

به نوشته ای گفته میشود که در هنگاهی که به هر دلیل عکس های سایت نشان داده نشود به جای عکس نمایش داده میشود ، که این نمایش به صورت نوشته به کاربر نشان داده خواهد شد . بنابراین باید توضیحی از عکس مربوطه باشد .

سئو کردن یا بهینه سازی عکس

۱ – حجم عکس خود را کاهش دهید

بوسیله فتوشاپ و گزینه save as web میتوانید به طور قابل توجهی از حجم عکس را کم کنید . از فرمت png استفاده نکنید ، زیرا حجم عکس بالا میرود . فقط از فرمت jpg استفاده کنید .

بیشتر استفاده کننده های امروزی با موبایل از سایت دیدن میکنند و نیازی به عکس هایی با سایز بزرگ و کیفیت خیلی زیاد نیست ، مگر اینکه سایت تخصصی عکس و عکلسی داشته باشید .

۲ – سایز عکس را متناسب با سایت و قالب آن انتخاب کنید

شما باید سایز عکس را با توجه به بزرگترین سایز قابل نمایش روی وب سایت تنظیم کنید .

مثال : عکس با ۵۰۰۰*۴۵۰۰ پیکسل انتخاب کرده اید اما وب سایت شما نهایاتا ۱۲۴۰*۶۹۸ را نشان میدهد . بنابراین شما باید سایز عکس را کم کنید تا حجم آن به طور قابل توجهی کم شود .

اصولا در توضیحات قالب ( البته در سایت اصلی و خارجیه آن ) گفته میشود که اندازه عکس مناسب برای قالب چیست . شما میتوانید با جستجوی نام قالب خود به صورت انگلیسی ، سایت اصلی را پیدا کنید و از این اندازه ها باخبر شوید .

۳ – عکس های سایت باید در جایی معلوم و مشخص دخیره شوند

مثلا ذخیره شدن تمامی عکس ها در فولدری به نام ” image ” درون هاست ، این مورد به مدیریت محتوای شما بستگی دارد . وردپرس به صورت خودکار اینکار را انجام میدهد .

۴ – حتما از تگ ALT یا همان نوشته جایگزین استفاده کنید

شما باید برای تمامی عکس های خود تگ ALT بنویسید . این تگ باید توضیحی از عکس بوده یا حاوی کلمه کلیدی باشد .

مثال : عکس مربوط به ” پخش شیرینی ” میباشد . تگ عکس میتواند به صورت” عکس شیرینی ” یا ” پختن شیرینی ” باشد .

۵ – اسم عکس مناسب انتخاب کنید

از اعداد یا اسامی مانند image استفاده نکنید . اسم عکس باید به عکس مربوط باشد .

مثال : عکس درباره ” سئو کردن سایت ” است . اسم عکس مناسب به صورت ” سئو سریع ” یا ” سئوی بی دردسر ” است .

۶ – نقشه سایت برای عکس های سایت درست کنید

گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر با استفاده از این نقشه ، عکس های سایت را به سادگی ایندکس کرده و اطلاعات بیشتری را میتوانند جمع آوری کنند . ترافیک خوبی نیز میتوانید از عکس های سایت داشته باشید ، زیرا بسیاری از افراد با دیدن عکس به سایت شما وارد میشوند .

نکات مهم سئو عکس

۱ – عنوان عکس را به انگلیسی جستجو کنید ، زیرا عکس های بیشتر و با کیفیت بالاتر پیدا میکنید .

۲ – عکس مورد نظر را کوچکتر از سایزی که میخواهید در سایت نگذارید .

۳ – همیشه عکس بزرگ را کوچک کنید تا هم کیفیت آن خوب باشد و هم اینکه حجم آن کم شود . عموما باتبدیل عکس کوچک به بزرگ حجم آن زیاد میشود و کیفیت مطلوبی نیز نخواهد داشت .

۴ – اسم عکس نباید خیلی طولانی باشد .

۵ – تگ ALT عکس نباید خیلی طولانی باشد .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *