بهینه سازی عکس با فتوشاپ

بهینه سازی و کاهش حجم عکس قبل از آپلود آن در سایت از کارهایی است که در سئو باید انجام شود . همیشه باید قبل از آپلود عکس روی سایت metadata آن را پاک کنید زیرا اطلاعات بدرد نخوری هستند که باعث افزایش حجم میشوند و گوگل نیز به آن اهمیت نمیدهد . طبق تجریبات ما بهترین روش برای کاهش حجم عکس ها استفاده از فتوشاپ میباشد .

آموزش مرحله به مرحله

بهینه سازی عکس

۱ – روی گزینه save for web کلیک کنید . عکس خود را داخل فتوشاپ باز کرده و از قسمت file روی save for web کلیک کنید .

بهینه سازی درست عکس وب سایت

۲ – کیفیت مورد نظر خود را تعیین کنید . از گوشه سمت راست میتوانید نسبت هر کیفیتی که میخواهید عکس داشته باشد رقمی بین ۰ تا ۱۰۰ انتخاب کنید . هر چقدر عدد بیشتر باشد کیفیت عکس بیشتر و حجم آن نیز بیشتر خواهد شد .

از نظر ما انتخاب عدد بین ۳۰ تا ۵۰ مناسب میباشد . با چندبار تست کردن روی اعداد مختلف کیفیت مورد نظر خود را بدست می آورید .

سئو کرد عکس با فتوشاپ

۳ – حذف کردن metadata را فراموش نکنید . metadata را روی none بگذارید تا هم حجم آن کم شود و هم اینکه اطلاعات اضافی پاک شود .

تغییر اندازه فتوشاپ

۴ – اندازه مورد نیاز خود را انتخاب کنید . روی آیکون زنجیر کلیک کنید تا بتوانید اندازه مورد نیاز خود را تنظیم کنید . این اندازه به قالب سایت شما بستگی دارد اما اصولا بیشتر از ۶۹۸*۱۲۴۰ لازم نمیباشد .

سئو کردن عکس های سایت

۵ – عکس خود را ذخیره کنید . روی گزینه save کلیک کنید و عکس را ذخیره کنید .

بعد از انجام اینکار عکس مورد نظر شما حجمش بسیار کاهش پیدا کرده است و آماده آپلود در وب سایت میباشد . اگر از وردپرس استفاده میکنید پیشنهاد میشود افزونه wp smush را نصب کنید و بعد از بارگزاری عکس های بهینه شده یک بار دیگر با این پلاگین به صورت ۱۰۰% عکس های خود را بهینه سازی بفرمایید . با استفاده از این افزونه همچنین عکس های بندانگشتی شما نیز بهینه میشود که در سئو سایت تاثیر دارد .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *