فرق کلمات کلیدی و برچسب

بعضی از وب مسترها فرق بین برچسب و کلمه کلیدی را نمی دانند یا اینکه آن را خوب درک نکرده اند . البته دلیل آن ، استفاده نادرست از این لغات در مقاله ها میباشد . در این مقاله این ۲ مورد را تخصصی بررسی میکنیم تا تمام ابهامات روشن شود .

برچسب یا tag چیست ؟ به لغات یا جملاتی گفته میشود که برای جذب مخاطبینی که از دیگر لغات و جملات مترادف استفاده میکنند ، استفاده میشود .

مثال : شما به دنبال مقاله ای درباره کلمات کلیدی هستید ، میتوانید آن را به صورت های مختلف سرچ کنید :

۱ – چگونه از کلمات کلیدی استفاده کنید

۲ – کلمات کلیدی مناسب وب سایت

۳ – چند کلمه کلیدی استفاده کنیم

خب مقاله مورد نظر درباره استفاده مناسب از ” کلمات کلیدی ” میباشد اما بسیاری از کاربران آن را مانند بالا با جملات دیگری جستجو میکنند . شما با قرار دادن جملات ، لغات مترادف و پرکاربرد دیگر ، موتورهای جستجو و کاربران را به سمت مقاله خود هدایت میکنید . با این کار موتورهای جستجو میفهمند که با جملات دیگری نیز مقاله شما در ارتباط بوده و برای کاربر مفید است .

کلمه کلیدی چیست ؟ در واقع لغت یا جمله ای است که شما میخواهید برای آن در گوگل رتبه کسب کنید و اصلی ترین قسمت مقاله شما میباشد که همه چیز درباره آن است . این لغت یا جمله قسمت اصلی صفحه ، سایت و مقاله میباشد ، زیرا اصلی ترین قسمت گرفتن ورودی از گوگل است . بر خلاف اسم آن کلمه کلیدی فقط یک لغت نبوده بلکه میتواند یک جمله باشد .

مثال : مقاله شما درباره ” اشتباهات در استفاده از تگ ” میباشد . واضح است که کلمه اصلی این مقاله” تگ ” است . یعنی کلمه کلیدی شما ” تگ ” یا ” استفاده از تگ ” میباشد . شما باید به آن توجه کنید ، زیرا باید چندبار این کلمه را در مقاله خود تکرار کنید . البته اگر به طور طبیعی وقتی شما درباره یک موضوع خاصی مقاله ای می نویسید چند بار آن را تکرار میکنید . کلمات کلیدی را نباید بیشتر از ۲۰% از کل مقاله را تشکیل دهد . یعنی از هر ۱۰۰ لغت بیشتر از ۲۰ بار تکرار نشود .

همیشه کلمه کلیدی خود را قبل از نوشتن مقاله انتخاب کنید ، سپس آن را به طور هوشمندانه در متن به کار ببرید .

نکته مهم : به هیچ وجه از کلمه کلیدی به صورت زیاد و غیر طبیعی استفده نکنید . همیشه راحتی کاربر را مدنظر قرار دهید .

تجربه شخصی اما بسیار مهم :

بیشتر افراد فکر میکنند برچسب ها تاثیر کمی در ورودی وب سایت دارند . اما طبق تجربه شخصی با استفاده از برچسب ۵۰% از ترافیک سایت را از برچسب توانسته ام دریافت کنم . حدودا ۱۰۰۰۰ ip ورودی روزانه داشتم که ۵۰۰۰ عدد از آنها را از برچسب ها گرفتم . البته این آمار مربوط به سایت کوروک است .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *