استفاده درست از ربات دات تکست

Robot.txt چیست ؟

فایلی است که در قسمت root هاست ( محل نصب وب سایت ) گذاشته شده که اجازه یا عدم اجازه به موتورهای جستجو برای خزش و ایندکس کردن در قسمت های مختلف سایت را میدهد .

اهمیت روبات تکستک چیست ؟

اهمیت اصلی آن در عدم نمایش قسمت هایی از سایت که اهمیتی برای کاربر ندارد و یا به هر دلیل شما نمیخواهید آن قسمت در موتورهای جستجو نمایش داده شود است .

اهمیت دیگر آن امنیت سایت است

شما با استفاده از ربات تکست دسترسی موتورهای جستجو را به قسمت های مهم سایت مانند فایل مدیریت را میتوانید قطع کنید .

کاهش مصرف منابع و پهنای باند از دیگر مزایای آن است

اگر سایت با url های زیاد ( صفحات زیاد ) دارید با استفاده از این فایل میتوانید از خزش و ایندکس کردن موتورهای جستجو و خزنده های بی اهمیت جلوگیری کنید . زیرا بسیاری از سایت ها و موتورهای جستجو به طور مداوم به سایت شما سر میزنند که باعث مصرف منابع و پهنای بند شما خواهند شد .

بسیاری از وب سایت ها برای بررسی سایت شما و جمع آوری اطلاعات به سایت شما می آیند که هیچ تاثیر مثبتی برای شما ندارد . اگر مشکل منابع یا پهنای باند دارید حتما دسترسی این موتورهای جستجو و سایت ها را به وب سایت خود محدود کنید .

نکته مهم : هیچوقت دسترسی گوگل ، بینگ و یاهو را به وب سایت خود را قطع نکنید ، بقیه موتورهای جستجو و سایت ها تقریبا بی اهمیت هستند .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *