انکر تکست چیست

انکر تکست چیست ؟

به لغت یا متنی گفته میشود که دارای لینک باشد و بتوان روی آن کلیک کرد . لغت یا جمله لینک شده اطلاعاتی درباره مقصد لینک به گوگل و کاربر میدهد .

لینک داخل سایت بدهیم یا خارج سایت ؟

بهتر است اگر مقاله مرتبط یا خدمات مرتبط با آن را در وبسایت خودتان دارید همان را لینک کنید اما اگر لینک دادن به سایت های دیگر نیز کمک کننده است ، اصلا کار بدی نیست و بسیار مفید هم میباشد ، زیرا کاربر را به آنچه که میخواهد به سادگی میرساند . همیشه راحتی و منفعت کاربر فکر کنید . اگر دادن لینک خارجی از داخلی مفیدتر است حتما اینکار را انجام دهید .

متن لینک چگونه باید باشد ؟

متن لینک باید با موضوع لینک شده ارتباط داشته باشد . نباید به هیچ عنوان از عباراتی مانند ” اینجا کلیک کنید ” یا ” کلیک کنید ” استفاده کنید . زیرا انکر تکست توضیحی درباره مقصد لینک باید باشد .

مثال : شما میخواهید یک مقاله با موضوع ” انتخاب دامنه ” لینک کنید . در داخل متن مربوطه از لغات یا جملاتی که ” دامنه ” یا ” راهنمای خرید دامنه ” و یا هر چیز مشابهی که لغت ” دامنه ” در آن وجود دارد ، میتوانید استفاده کنید .

چند عدد انکر تکست لازم است ؟

هر چقدر که لازم بوده و برای کاربر مفید است . محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد . برای هر مقاله یا صفحه لینک شده فقط در یک جا از مقاله استفاده کنید ، یعنی مثلا شما داخل یک مقاله یکبار به مقاله دیگری مثل ” سئوی دامنه ” لینک داده اید ، بنابراین شما نباید در دیگر مکان های مقاله که باز هم به این عبارت رسیدید ، دوباره به همین صفحه ای که قبلا لینک داده اید لینک دهید .

مثلا یک قسمت از مقاله شما به این شکل است :

” سئوی دامنه یکی از مهمترین قسمت های سئو است . سئو کردن دامنه یا سئوی دامنه در بسیاری از مقالات پیشنهاد شده است . ”

اگر شما یک مقاله تخصصی در مورد سئو کردن دامنه دارید و میخواهید به آن لینک دهید ، شما باید فقط در یک مکان مثل ” سئوی دامنه ” در اول متن اینکار را انجام دهید و در ۲ عبارت بعدی مثل ” سئو کردن دامنه ” و ” سئوی دامنه دوم ” اینکار را نکنید .

چگونه از انکر تکست استفاده کنیم ؟

شما ۴ عدد مقاله با موضوعات زیر دارید :

۱ – طراحی سایت

۲ – سئو سایت

۳ – خرید قالب

۴ – راهنمایی اولیه راه اندازی سایت

در مقاله های اول ، سوم و چهارم قطعا از سئو نیز حرفی زده اید . شما آن ۳ مقاله را در قسمتی که به سئوی سایت اشاره کرده اید را به وسیله انکر تکست به مقاله سئو سایت لینک میکنید . با این کار هم به مقاله خود اعتبار می بخشید و هم اینکه اطلاعات و مقاله کاربردی و مفیدی را به کاربر پیشنهاد کرده اید .

گوگل میگوید : کاربر و موتورهای جستجو هر ۲ به انکر تکست هایی با فهم ساده علاقه دارند .

نکات مهم

۱ – از انکر تکست های غیر مرتبط به مقاله لینک شده اجتناب کنید .

۲ – سعی کنید انکر تکست کوتاه اما با معنی را انتخاب کنید .

۳ – در استفاده از انکر تکست زیاده روی نکنید .

۴ – از خود URL برای لینک دادن استفاده نکنید . مثلا لینکی مانند : webrina.ir/using-heading-tag را در وسط متن مقاله نگذارید .

جمع بندی : انکر تکست باید حتما روی لغت یا جمله ای که میخواهید صفحه مقصد یا مقاله شما برای آن رنک بگیرد و کاربر آن را مطالعه کند ، استفاده شود . از انکر تکست هایی مانند : ” اینجا کلیک کنید ” استفاده نکنید . انکر تکست ابزار خوبی برای مفیدتر کردن مقاله است تا کاربر به تمام آن چیزی که میخواهد برسد .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *