خانه سئو ۷ ترفند افزایش ترافیک سایت با انتخاب عنوان درست !!

۷ ترفند افزایش ترافیک سایت با انتخاب عنوان درست !!

0
انتخاب درست عنوان مقاله

شاید به این نکته توجه نکرده باشید اما انتخاب درست عنوان صفحات و مقاله ها تاثیر زیادی در نرخ کلیک کاربران دارد . در این مقاله تمام نکات مورد نیاز برای انتخاب و نوشتن عنوان مناسب گفته شده است .

برطبق تجربیات و تحقیقات ما در چند سال اخیر انتخاب عنوان مناسب به طور شگفت انگیزی در رنکینگ و نرخ کلیک موثر میباشد . انتخاب درست برچسب ها نیز تاثیر زیادی در افزایش نرخ کلیک شما دارد .

روش های بهینه کردن عنوان

۱ – استفاده از اعداد

از اعداد در عنوان خود استفاده کنید تا کلیک بیشتر کاربران را نصیب خود کنید . نمونه ای از استفاده از اعداد در عنوان :

 • ۲۰ روش افزایش ترافیک ( با عکس )
 • ۱۲ ترفند افزایش سرعت سایت

تعارض شناختی ( مشخصه خاص ) : در هنگام جستجو مغز انسان به دنبال پیدا کردن چیزهایی که مشخص و برجسته هستند میگردد . در هنگام جستجو در موتورهای جستجو اطلاعات زیادی نمایان میشود و مغز به دنبال چیزی که میتواند درک کند میگردد و اعداد چیزهایی هستند که خودنمایی میکنند بنابراین کلیک شما را افزایش میدهند .

۲ – تاریخ میتواند موثر باشد

نوشتن عنوان هایی مانند :

 • تزریق واکسن ۹۶
 • افزایش تورم بهمن ۹۶

میتواند تاثیر زیادی در کلیک روی مطلب شما داشته باشد . طبق تحقیقات کلمات کلیدی انجام شده در سالهای گذشته میتوان دریافت بسیاری از جملات جستجو شده توسط کاربران در آن ماه و سال وجود داشته است .

چگونه از تاریخ به صورت بهینه استفاده کنیم ؟

اگر از وردپرس استفاده میکنید از پلاگین Yoast SEO استفاده کنید زیرا با استفاده از امکانات این افزونه میتوانید به صورت خودکار تاریخ ها را با عوض شدن سال به سال جدید به روزرسانی کنید . البته توجه داشته باشید که برای محتوای مناسب اینکار را انجام دهید .

این قابلیت با نسخه پولی امکانپذیر بوده و ممکن است با تاریخ فارسی به مشکل بخورد .

۳ – طول بهینه عنوان را رعایت کنید

یک از بحث برانگیزترین مباحث در عنوان انتخاب طول عنوان میباشد . بگذارید با مثال توضیح دهیم :

وقتی شما مقاله ای با عنوان ” سئو ” منتشر میکنید تشخیص آن برای موتورهای جستجو خیلی خیلی سخت میباشد که بفهمد این مقاله یا صفحه درباره چه چیزی است . سئو کردن داخلی وب سایت ؟ سفارش گرفتن سئو ؟ سئوی وردپرس ؟ بنابراین استفاده از این عنوان ها مناسب نمیباشد .

نکات زیر را در مورد طول عنوان رعایت کنید :

 • عنوان را کوتاه انتخاب کنید . طبق تحقیقات انتخاب عنوان کوتاه تر باعث افزایش رنکینگ شما خواهد شد .
 • ۵۰ تا ۶۰ کاراکتر باید باشد . بهترین طول بهینه عنوان بین ۲ عدد گفته شده باید باشد تا در موتورهای جستجو به درستی نشان داده بشوند .
 • مهمترین کلمات کلیدی را برگزینید . سعی کنید در عنوان خود مهمترین و پرجستجوترین کلمات کلیدی را قرار دهید . لغاتی که کاربران با دیدن آنها تحریک به کلیک کردن روی مطلب بشوند .
 • از دسته بندی ها استفاده کنید . بودن مطلب یا صفحه ای در دسته بندی درست میتواند کمک کنند باشد . مثلا : ” سئو کردن وردپرس در ۳ سوت !! ” را در دسته ” سئو وردپرس ” قرار دهید .

۴ – استفاده از مترادف ها را فراموش نکنید

بسیاری از کاربران برای رسیدن به یک هدف مشخص از کلمات و جملات مختلفی استفاده میکنند بنابراین باید شما این کلمات را پیدا کنید و در عنوان خود از آنها استفاده کنید . حتما از کلمات کلیدی مترادف به صورت ” کلمات کلیدی کاملا منطبق ” در تگ ها استفاده کنید .

چگونه میتوان این لغات را پیدا کرد ؟ روش های زیادی وجود دارد که ساده ترین آن در مغز شما میباشد شما میتوانید خودتان را جای کاربران بگذارید و ببینید که چه چیزی را جستجو میکنید . از مکان های زیر نیز میتوانید استفاده کنید :

 • پیشنهادات گوگل در آخر صفحه : بعد از جستجو جملاتی در آخر صفحه توسط گوگل پیشنهاد میشوند .
 • پیشنهادات گوگل در هنگام جستجو : وقتی ۱ تا ۲ کلمه را در جستجو گوگل وارد میکنید گوگل پیشنهاداتی به شما میدهد .
 • گوگل ترند
 • سایت موز

۵ – کاربر را به انجام کاری تشویق کنید

از لغاتی مانند : خرید ، دانلود ، گو ش دادن ( آهنگ ) ، دیدن ، یادگیری در عنوان استفاده کنید تا کاربران را برای کلیک کردن تحریک کنید . زیرا این لغات به کاربران نشان میدهد که کاری بکنند . بعد از دیدن این کلمات به ذهن آنها خطور میکند که میتوانند کاری مانند دانلود را انجام دهند  .

۶ – کلمات کلیدی کاملا منطبق موثر هستند

وقتی کسی جمله ای را در گوگل جستجو میکند و دقیقا همان جمله را در نتیجه میبیند امکان کلیک کردن او روی نتیجه کاملا مشابه با جستجو بسیار بالا میرود و به راحتی میتوانید از این تکنیک استفاده کنید که به آن استفاده از کلمات کلیدی کاملا منطبق میگویند . از این تکنیک همچنین میتوانید در تگ های خود استفاده کنید زیرا آنها نیز به عنوان صفحه ای جداگانه ایندکس و به کاربرن نمایش داده میشوند . من در سایت دیگر خود به نام کوروک دقیقا همین سیاست را بکار بردم و توانستم بالای ۶۰% ترافیک خود را کلمات کلیدی کاملا یکسان در تگ ها بدست بی آورم .

 ۷ – جملات سوالی موثر هستند

داشتن حالت سوالی در عنوان مقاله یا صفحه باعث ایجاد یک شکاف در ذهن کاربر و برانگیختن وی میشود . همین امر باعث کلیک کردن کاربران روی نتایج سوالی میشود .

مثال : ۲ عنوان زیر را نگاه کنید :

 • سئو کردن وردپرس
 • چگونگی سئو کردن وردپرس

درست است که کلمه کلیدی ” سئو کردن ورپرس ” است اما سوالی بودن عنوان دوم میتواند نرخ کلیک را افزایش دهد .

۸ – استفاده از مواردی که مردم دوست دارند

بودن لغاتی مانند با عکس ، +عکس ، + ویدیو و با ویدیو ، آموزش گام به گام ، آموزش ۰ تا ۱۰۰ و بسیاری دیگر میتواند باعث کلیک کردن بیشتر کاربران بشود .

مثال :

آموزش سئو کردن از ۰ تا ۱۰۰+ عکس

سئو را تصویری بیاموزید !!

چگونه وردپرس را سئو کنیم ؟ +ویدیو

نکته پایانی : درست است که همه نکات گفته شده را نمیتوان در یک عنوان بکار برد یا رعایت کرد اما سعی کنید از ۱ تا چند تای آنها را در هر عنوانی که میخواهید انتخاب کنید استفاده کنید تا نرخ کلیک بیشتر و افزایش رنکینگ را تجربه کنید .

 

مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ۵ برابر کردن نرخ کلیک سایت !! CTR

آیا به رنک بالا و ترافیک بیشتر نیاز داری ؟ حتما این مقاله به شما کمک میکند !! بالا بردن نر…