خانه سئو کلمه کلیدی چیست ؟ + طرز استفاده

کلمه کلیدی چیست ؟ + طرز استفاده

0
کلمه کلیدی یعنی چه

کلمه کلیدی چیست ؟

کلمات کلیدی ایده ها و موضوعاتی هستند که محتوای صفحه شما را تعریف میکند . از نظر موتورهای جستجو کلمات و عباراتی هستند که کاربران در موتورهای جستجو وارد میکنند تا به هدف خود برسند .

به عنوان صاحب سایت و تولید کننده محتوا ، کلمات کلیدی درون صفحه شما باید مناسب و مرتبط با عبارات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو باشد تا شانس بیشتری در پیدا کردن محتوای شما در موتورهای جستجو فراهم شود .

چرا کلمات کلیدی مهم هستند ؟

کلمات کلیدی مهم هستند زیرا نیاز کاربران را به محتوای شما مربوط میسازد . هدف آن هم جذب مخاطب بیشتر توسط موتورهای جستجو به سایت شما میباشد . مشخص کردن کلمات کلیدی باعث هدف قرار دادن کاربران مورد نظر شما میباشد .

مثال : اگر شما یک وب سایت درباره ” سئو کردن ” سایت داشته باشید دوست دارید در لغت ” سئو وردپرس ” رنک خوبی در موتورهای جستجو داشته باشید . اگر شما به درستی کلمات کلیدی خود را انتخاب نکنید ممکن است کاربرانی را جذب کنید که با هدف شما تناسبی نداشه باشند و مثلا دنبال نصب سیستم مدیریت محتوا باشند .

شما باید در هنگام انتخاب کلمات کلیدی خود دقت کنید تا نیاز کاربران را در محتوای صفحه مورد نظر خود بر آورده کنید . شما میتوانید با استفاده از انجمن ها ، ارتباط با مشترین و تحقیقات درباره کلمات کلیدی مورد نیاز کاربران را بفهمید .

کلمه کلیدی بلند یعنی چه ؟

کلمات کلیدی میتوانند بلند و متشکل از چند لغت باشد که میتوانند نیاز کاربران را دقیق تر برآورده کنند .

کلمات کلیدی تک کلمه ای میتواند ترافیک بسیار بالایی را دربر داشته باشد اما ۲ مشکل دارد :

۱ – رقابت در آنها بسیار سخت است . کاملا مشخص است که رقابت در کلماتی مانند لباس ، ساعت ، سئو و مشابه آنها بسیار سخت است و سایت های بسیار قوی هستند که رقابت با آنها مشکل است . اما برای کلمات کلیدی بلند مثل ” لباس زنانه تابستانی ” بسیار راحت تر میتوان از موتورهای جستجو ورودی گرفت .

۲ – نیاز کاربران را نمیتوان دقیق تشخیص داد . کسی که لغتی مانند ” سگ ” را جستجو میکند واقعا مشخص نیست که به دنبال چه نوع اطلاعاتی است اما با جستجو درباره ” غذای مناسب سگ ” میتوان فهمید که این کاربر دنبال غذای سگ است .

چگونه از کلمات کلیدی در صفحات سایت استفاده کنید ؟

نباید به طور غیر معمول و خیلی زیاد از کلمات کلیدی استفاده کرد زیرا در این صورت کاربر را اذیت خواهید کرد . فقط باید به آن اشاره کنید تا با فرستادن سیگنال به روبات های موتورهای جستجو آنها محتوای شما را بهتر بفهمند .

شما باید برای هر صفحه سایت خود کلمه کلیدی مجزایی داشته باشید . که شامل : عنوان صفحه ، متن صفحه و تمام چیزی که در صفحه است می شود .

همچنین باید کلمات کلیدی خود را در URL ، تگ H1 ، توضیحات متا و تگ ALT عکس نیز قرار دهید . تمامی موارد گفته شده به موتورهای جستجو کمک میکنند تا درک بهتری از محتوای صفحه سایت داشته باشند .

موارد گفته شده باعث اول شدن در نتایج جستجو نمیشوند اما نکات اولیه و مهم در سئو کردن هستند .

مطالب بیشتر از این نویسنده مهرداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

آموزش ۵ برابر کردن نرخ کلیک سایت !! CTR

آیا به رنک بالا و ترافیک بیشتر نیاز داری ؟ حتما این مقاله به شما کمک میکند !! بالا بردن نر…