سئو کردن توضیحات متا

توضیحات متا چیست ؟

توضیحات متا ( meta description ) یکی از ویژگی های HTML میباشد که خلاصه ای از صفحه سایت را نمایش میدهد . عموما در موتورهای جستجو زیر عنوان صفحه که به رنگ آب و کلیک شدنی است نشان داده میشود .

نمونه کد

<head>

  < “meta name=”description” content=”nemuneye tozihate meta>

</head>

طول بهینه

توضیحات متا میتواند هر مقداری باشد اما عموما موتورهای جستجو ۱۶۰ کاراکتر آن را نشان میدهند . بنابراین آن را کوتاه و به اندازه کافی توضیحی بنویسید .

فرمت بهینه

توضیحات متا تاثیر زیادی در جذب مخاطب دارد . در این پاراگراف کوتاه مدیران وب سایت سعی میکنند محتوا یا محصولات خود را تبلیغ کنند . همچنین باعث ، دادن اطلاعاتی که کاربران به دنبال آنها هستند در هنگام جستجو میشود .

در توضیحات متا باید از کلمات کلیدی البته به صورت طبیعی و نه به صورت افراطی استفاده کرد . توضیحات متا باید توضیحی دقیق از محتوای صفحه سایت باشد .

متا تگ جزو فاکتورهای رنکینگ گوگل نمی باشد

در سال ۲۰۰۹ گوگل اعلام کرد که توضیحات متا و متا تگ ها جزء فاکتورهای رنکینگ گوگل نیستند . گوگل میگوید نوشتن توضیحات متا کاملا موثر و خوب میتواند کلیک کردن کاربران را بیشتر کند که با همین کار میتواند رنک سایت را بالا ببرد .

بهترین تمرین سئو

تبلیغات متقاعد کننده بنویسید

توضیحات متا در صورت داشتن کلمات کلیدی سرچ شده آنها را بزرگ تر نشان میدهند که میتواند چشم کاربر را بیشتر جذب کند و در کلیک کردن کاربر تاثیر زیادی داشته باشد . سعی کنید توضیحات متا را طوری بنویسید که کاربر را جذب و متقاعد به کلیک کند .

از کپی کردن توضیحات متا خودداری نمایید

خیلی مهم است که توضیحات متا برای هر صفحه سایت منحصر به فرد باشد وگرنه در توضیحات متا به شکل زیر ظاهر میشود :

توضیحات متا

اینکار تاثیر منفی روی کلیک کردن کاربران دارد اگر نمیخواهید توضیحات متا را بنویسید آن را خالی بگذارید که خیلی بهتر میباشد .

از دابل کوتیشن در توضیحات متا استفاده نکنید

گوگل در جایی که دابل کوتیشن استفاده بشود به بعد را نشان نمیدهد . به همین منظور به هیچ وجه از دابل کوتیشن در توضیحات متا استفاده نکنید .

همیشه نباید از توضیحات متا استفاده کرد

درست است که هر جایی را مطالعه کنید میگویند حتما از توضیحات متا استفاده کرد اما نوشتن آن در همه صفحات سایت پیشنهاد نمیشود . برای تصمیم گیری نوشتن توضیحات متا به توضیحات زیر توجه بفرمایید :

  • اگر صفحه مورد نظر بین ۱ تا ۳ عدد از جملات یا کلمه پر جستجو دارد سعی کنید توضیحات متا را بنویسید .
  • اگر صفحه مورد نظر بیشتر از ۳ عدد کلمه کلیدی دارد بهتر است که توضیحات متا نوشته نشود علت آن هم ساده است : وقتی شما توضیحات متا را بنویسید در نوشتن آن محدود هستید و نمیتوانید تمام کلمات کلیدی خود را در آن بگنجانید اما وقتی که خود گوگل نسبت به کلمه جستجو شده توسط کاربر قسمتی از متن را نشان میدهد باعث میشود که حتما آن کلمه داخل توضیحات متا باشد .

نوشتن توضیحات متا برای شبکه ای اجتماعی بهتر است

در صورتی که مطالب یا صفحات شما در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری شود این شبکه ها برای توضیح صفحه شما از توضیحات متا استفاده میکنند و در صورت نبودن آن اولین متنی که پیدا کنند را به عنوان توضیحات متا استفاده میکنند که ممکن است رابط کاربری خوبی برای کاربران نداشته باشد .

موتورهای جستجو همیشه توضیحات متا را نمایش نمیدهند

بعضی اوقات موتورهای جستجو از توضیحات متا استفاده نمیکنند . اغلب زمانی این اتفاق می افتد گوگل به این نتیجه میرسد که توضیحات متا با جستجوی کاربران همخوانی ندارد .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.