کاربران در وردپرس

وردپرس استاندارد به همراه ۵ سطح کاربری ارائه می‌شود . این سطوح کاربری اجازه یا عدم اجازه کارهای مختلف را به کاربران مختلف می‌دهند . دانستن کارهایی که این کاربران در هر سطحی می‌توانند انجام دهند برای مدیر سایت ضروری است .

به‌صورت پیش‌فرض وردپرس دارای ۵ سطح کاربری به شرح زیر است :

  • مدیر
  • ویرایشگر
  • نویسنده
  • مشارکت‌کننده
  • مشترک

انواع سطح کاربری در وردپرس

مدیر

در نصب عادی وردپرس مدیر قدرتمندترین کاربر سایت است . مدیر می‌تواند پست جدید ارسال کند و همچنین می‌تواند پست دیگر کاربران را ویرایش یا حتی حذف کند .

مدیر می‌تواند پلاگین و قالب را نصب ، ویرایش و حذف کند . مدیر اختیار کامل روی سایت دارد و هر کاری را که بخواهد می‌تواند انجام دهد البته کارهایی که از مدیریت وردپرس بشود انجام داد .

ویرایشگر

کاربران با سطح ویرایشگر کنترل کامل روی قسمت محتوای سایت دارند . ویرایشگرها می‌توانند پستی را اضافه و حذف کنند . ویرایش کردن پست‌ها نیز از اختیارات ویرایشگر است . ویرایشگر می‌تواند پست‌های دیگر کاربران را نیز حذف کند یا تغییر دهد .

ویرایشگر می‌تواند نظرات را تائید ، ویرایش و تغییر دهد .

ویرایشگر نمی‌تواند تنظیمات سایت را تغییر داده یا پلاگین و قالب نصب کند . اضافه کردن کاربر نیز از دسترس ویرایشگر خارج است .

نویسنده

همان‌طور که نام آن معلوم است نویسنده می‌تواند پست‌های خود را بنویسد ، ویرایش و حتی پاک کند . نویسنده می‌تواند تمام پست‌هایی که خود منتشر کرده است را پاک کند .

نویسنده نمی‌تواند دسته جدیدی تعریف کند و باید از دسته‌های موجود استفاده کند . نویسنده می‌تواند برای پست خود برچسب نیز بنویسد .

مشارکت‌کننده

مشارکت‌کننده‌ها می‌تواند پست جدید ارسال کنند و پست‌های خود را ویرایش کنند اما نمی‌توانند پست‌های دیگران را منتشر کنند . مشارکت‌کننده‌ها نمی‌توانند دسته‌ جدید ایجاد کنند و باید از دسته‌های موجود استفاده کنند ؛ اما می‌توانند برچسب برای پست خود بنویسند .

مهم‌ترین مشکل مشارکت‌کننده این است که نمی‌توانند فایل جدیدی را بارگزاری کنند ( عکس و ویدیو و غیره ) .

مشارکت‌کننده‌ها می‌توانند نظرات را ببینند اما نمی‌توانند عملیاتی روی آن‌ها انجام بدهند .

آن‌ها به تنظیمات ، پلاگین ها و قالب‌ها دسترسی ندارند و نمی‌توانند در سایت تغییری ایجاد کنند .

مشترک

مشترکان همان کاربران عادی سایت هستند که می‌توانند در سایت واردشده و مشخصات و رمز عبور خود را تغییر دهند . آن‌ها توانایی نوشتن پست ، دیدن کامنت ها و دیگر امکانات را ندارند .

مافوق مدیر

این گزینه فقط برای وردپرس های چند سایتی موجود است . این مدیران می‌توانند سایت‌های موجود را پاک کنند یا اینکه قالب‌ها و پلاگین ها را نصب و حذف کنند .

Gogadminoمشاهده نوشته ها

Avatar for gogadmino

من مهرداد ، علاقه‌مند به تولید محتوا و ترجمه مقالات و کتابهای روز جهان هستم. مديريت وب سایت کوروک و وبرينا را نيز بر عهده داشته و طراحی سایت و سئو را به طور حرفه‌‌ای انجام میدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.